Antalya Konsolosluk Tasdik Onayı

 • İlan / İçerik Numarası : # 1217 15 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Antalya, Türkiye

Antalya Konsolosluk Tasdik Onayı
Konsolosluk tasdik onayı Lahey anlaşmasını imzalayan ve taraf olan ülkeler dışında kalan veya Apostil tasdikinin geçerli olmadığı ülkelerde, apostil onayı yerine geçen onama şeklidir.

Konsolosluk tasdiki ne zaman gereklidir ve nasıl yapılır?
Apostil onayının geçerli olmadığı bir ülkeye belge veya belgeler gönderirken konsolosluk tasdiki geçerlidir.

Konsolosluk tasdiki için gerekli olan şartlar nelerdir ?
Konsolosluk tasdiki yapılacak belge kesinlikle T.C. resmi kurum veya T.C. faaliyet gösteren firmalara ait olmalıdır. Aynı zamanda T.C. uyruklu şahıs belgeleri de konsolosluk tasdiki için uygundur. Yurt dışından temin edilen ve bir başka ülke için kullanılacak belgeler için konsolosluk tasdiki yapılamaz. Yurt dışından temin edilen belge, öncelikle belgenin düzenlendiği ülke konsolosluğu tarafından onaylanmalıdır.

Belgedeki imzanın sahibi olan kişinin, imzalama yetki belgesi (imza sirküsü) Valilik veya kaymakamlıklarda bulunmalıdır. Örneğin; Ticaret odaları, Noterler, Bakanlıklar v.b. gibi kurumlar adına imzalayan kişilerin imza örnekleri, il valiliği veya kaymakamlıklarda olmalıdır.
Tercüme yapılan bir belgeye konsolosluk tasdiki almak için işlemler sırası ile tercüme, tercüme bürosu tasdiki, noter tasdiki, il valiliği veya kaymakamlık onayı, T.C. Dışişleri Bakanlığı konsolosluklar şubesi tasdiki alınır. Sonrasında ilgili ülke konsolosluk onayına sunulur.
Konsolosluk onayı için belgenin gönderileceği ülkenin Lahey anlaşmasını imzalayan veya taraf olan ülkelerden birisi olmaması gereklidir. Aksi takdirde apostil yeterli olur.

Yayın tarihi: Ağustos 16, 2019 Yayınlayan / Yazan : Antalya Konsolosluk Tasdik Onayı

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Arapça Tercüman

   Arapça Tercüman

   Arapça Çeviri Merkez(Uşak) İlan / kayıt numarası : # 902 53kez görüntülendi. Temmuz 28, 2018 3.00 Euro €

   Arapça - Türkçe tercüme yapılır.

  • Antalya Rusça Tercüme

   Antalya Rusça Tercüme

   Çeviri Hizmetleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 806 32kez görüntülendi. Mayıs 10, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Antalya Rusça Tercüme Faaliyete başladığımız günden bu yana, sizlere kalitenin en yüksek olduğu Türkçe-Rusça ve Rusça-Türkçe tercüme hizmeti vermek adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Alanında deneyimli tercüman ekibimiz ile çıktığımız bu yolda, Ru...

  • Antalya Endonezce Tercüme

   Antalya Endonezce Tercüme

   Çeviri Hizmetleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 798 29kez görüntülendi. Mayıs 10, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Antalya Endonezce Tercüme Endonezce yüzyıllar yıllar boyunca Endonezya adaları üzerinde egemen olan Malaycanın etkisinde kalmış.1945 yılında bağımsızlaşarak Endonezce, Endonezya’nın resmi dili olmuştur ve Doğu Timor’da da resmi statüsü olan dili 30 m...