Kısa çalışma ödeneği dolandırıcılığı uyarılar.

  • İlan / İçerik Numarası : # 1292 2 kez görüntülendi.
  • İlanı verenle iletişime geç
    • Türkiye

Kısa çalışma ödeneği dolandırıcılığı uyarılar. Dolandırıcıların, şimdi de 'kısa çalışma ödeneği' ile vatandaşları dolandırdığı belirtiliyor.

Vatandaşların e-posta adreslerine ve telefonlarına SMS gönderen dolandırıcılar kişisel bilgileri çalıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk dolandırıcılara karşı uyardı. Bakan resmi başvuruların e-devlet üzerinden yapılacağını vurgularken uygulamadaki değişiklikler adına İŞKUR'un takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Selçuk, “Kısa çalışma başvuru ve ödeme sürecinde vatandaşlarımız kişisel güvenlikleri için kendilerine İŞKUR resmi hesapları dışında gelen hiçbir e-posta ve SMS'e itibar etmesinler. Kişisel bilgilerini resmi kaynaklar dışında 3. kişilerle paylaşmasınlar.” ifadelerini kullandı.

İŞKUR harici bilgilere kulak asmayın

Özellikle siber dolandırıcıların Bakanlığımız ve İŞKUR'un adlarını ve logolarını taklit edebileceğini, sahte SMS'ler, sosyal medya reklamları, internet siteleri ve e-postalar ile bireylerin kişisel bilgilerini ele geçirmeye çalışabileceğine dikkat çeken Selçuk, “Kişisel kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Sadece www.turkiye.gov.tr, www.iskur.gov.tr ve www.ailevecalisma.gov.tr gibi resmi bağlantılardan bilgi alarak işlemlerinizi bu web siteleri üzerinden gerçekleştirin. Bakanlığımız ve İŞKUR tarafından yapılan bilgilendirmeler dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyin” sözleriyle vatandaşlara çağrıda bulundu.

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : Turizm Sektörü Güncel Haberler

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

    Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet